iFOLK - hudební server

Reklama

Reklama

Nejčtenější

Rubrika

Portréty

Poslední články

Bobci osiřeli

Ilustrace

Jsou události, které člověka vždycky zaskočí. A nic na tom nemění fakt, že jde o události v životě běžné a k životu patřící. O tom, že je člověk smrtelný, nikdo nepochybuje. Ale když nás navždy opustí někdo, koho známe, jsme vždy zaskočeni. Stejně tak mne zaskočilo oznámení o smrti kapelníka Boba a Bobků, baskytaristy, violisty a zpěváka Josefa Boba Zelenky.

11109 čtenářů, známkovalo 384, průměr 3

Třicet let Dawg Music

Ilustrace

Dvě mandolíny, akustická kytara, housle, kontrabas. Na první pohled zřejmě bluegrassová kapela, která nesehnala banjistu. Ale na poslech .... pozor, tady se něco děje! Chvílemi je to skutečně bluegrass, který mají tihle muzikanti v krvi, najednou ale zní swing jako vystřižený z Hot Club of France, cikánská hudba, Spain od Chicka Corey i vlastní jazzové a žánrově nezařaditelné skladby.

13909 čtenářů, známkovalo 620, průměr 2.9

Toby Keith

Ilustrace

Náš zdánlivě nekonečný seriál (zdánlivě proto, že vyrůstají nové a nové hvězdy) zakončíme v první srpnový den portrétem zpěváka, který se již stačil v novém století stát nejúspěšnějším interpretem - alespoň podle ACM byl zvolen Umělcem roku 2001, v roce 2002 dokázal prodat nejvíc lístků na své koncerty ze všech amerických country zpěváků a rovněž prodej desek a počet hitů hovoří výmluvně. Je i úspěšným autorem: 12 z 16 písní, které byly jedničkou hitparády si sám napsal.

13630 čtenářů, známkovalo 427, průměr 3

Randy Travis

Ilustrace

Pro country znamenal Randy Travis totéž co Beatles pro rock - přehodil generační výhybku v muzice. Když v roce 1986 přišel se svou deskou Storms of life, vládly country uhlazené hlasy ozvěn městských kovbojů a Randy Travis vnesl do muziky i témat syrový mužský aspekt, do jisté míry mezižánrový a nadčasový. Pořad o něm uslyšíte na Countryrádiu první srpnovou sobotu: 5. 8. od 19.00.

12212 čtenářů, známkovalo 354, průměr 3.2

Reklama