iFOLK - hudební server

Reklama

Reklama

Nejčtenější

Rubrika

Rozhovory

Poslední články

Arnošt Frauenberg vydává debutové Rozednívání

Ilustrace

Svoji debutovou desku Rozednívání vydává v těchto dnech folkový písničkář Arnošt Frauenberg. Pokřtil či pokřtí ji na několika červnových koncertech, konkrétně v pražské Balbínově poetické hospůdce, Lomnici nad Popelkou, Slaném, Žebráku, Kamenickém Šenově, Brně nebo Zlíně. Kmotrem mu je Slávek Janoušek.

15945 čtenářů, známkovalo 471, průměr 3.1

Kajkery znamená Kdokoliv

Ilustrace

Pětice Kajkery oslavila 20. dubna své 10. narozeniny v kině Vlast ve svém domovském městě Frýdku-Místku. Kdo jsou Kajkery, co hrají, co je baví kromě hudby a také kterého z festivalových úspěchů si nejvíce považují, jsem se ptal zpěváka Theodora Barcziho, přezdívaného Kara.

13956 čtenářů, známkovalo 413, průměr 3.1

Prostě dva roky poté

Ilustrace

V roce 2005 získalo Šantré Krtečka od štábu festivalu Zahrada. Takový úspěch zpravidla posune kapelu blíž nejméně jednomu vysněnému cíli - nahrání regulérní desky. V případě Šantré byl posun možná trochu rozvláčnější, ale nakonec se podařilo.

14004 čtenářů, známkovalo 345, průměr 3.1

Načas: Každému, co mu bližší jest

Ilustrace

Kdo pravidelně sleduje web skupiny Načas, ví, že už několik měsíců vzniká nové, v pořadí třetí album. Jak to postupuje? Jak je to s bicími v sestavě? A je sestava konečně stabilní? Na to mi odpověděl kapelník Honza Komín a v jednom případě zpěvák Michal Pravec.

11880 čtenářů, známkovalo 346, průměr 2.9

Reklama