iFOLK - hudební server

Reklama

Reklama

Nejčtenější

Rubrika

Reportáže

Poslední články

Nebojte se cestovat po Praze

Někdy se vyplatí zaexperimentovat si a díky rozdílným začátkům produkcí - až od dvě a půl hodiny si udělat vlastní minifestival s cestováním . Festivalová sezóny skončila a tak abych si udělal svůj malý festiválek, musel jsem já cestovat za skupinami. Díky odlišným začátkům se ale dá leccos stihnout.

33142 čtenářů, známkovalo 389, průměr 3.1

Svátek spirituálů

Ilustrace

5. ročník, zdá se, se trochu více přiklonil ke spirituálům - ubylo velkých kostelních sborů, které neměly spirituály jako hlavní náplň, ubylo i folkových skupin z téhož důvodu. Přibyla tělesa, která se orientují na moderní interpretaci spirituálů, až s inklinací ke gospelům. Festival tak získal ostřejší tvář.

16132 čtenářů, známkovalo 607, průměr 2.6

Festival, na kterém se skoro všichni znají aneb sešli jsme se ve Dvoře

Ilustrace

Je sobota 8. září. Pod zamračeným nebem na pražském Toulcově Dvoře dostává úderem jedné hodiny spíkr Miloš Keller pokyn od plyšového inspicienta Karla Třetinového, že začátku 11. ročníku FOLKomína nic nebrání.

16344 čtenářů, známkovalo 391, průměr 2.9

Jak bylo na Bystřičce.

Ilustrace

Už po deváté (těšme se už teď na příští jubilejní ročník!) se konal 3-4/8. 2007 countryový (a bluegrassový) festival Starý dobrý western na přehradě Bystřička a v areálu letního kina ve stejnojmenné obci na Valašsku. Festival pořádá skupina Gympleři a přátelé okolo ní shromáždění, včetně starosty obce.Letos festival vyšel po všech stránkách - snad poprvé ani nezapršelo a diváků bylo přes 2000 - tolik, že nestačilo 1500 vydaných vstupenek a muselo se improvizovat.

14488 čtenářů, známkovalo 410, průměr 3

Reklama