iFOLK - hudební server

Reklama

Reklama

Nejčtenější

Autor

Tomáš Doug Machalík

Jméno: Tomáš Machalík, přezdívka DougTomáš
Doug Machalík

Rok narození: 1977

Bydliště: Bydlím v Kladně, odkud dojíždím za prací do Prahy.

Povolání: Pracuji jako překladatel, zabývám se zejména lokalizací softwaru. Kromě toho se ještě starám o několik webových prezentací.

Vzdělání: Po šesti letech studia na MFF UK je ze mě magistr v oboru informatika.

Hudební minulost a současnost: Několik let jsem hrál na baskytaru a později na kytaru ve východočeské kapele Já a zbytek (ze které se postupem času vyvinulo sdružení V. I. S. Petra Kuldy) a zhruba stejně dlouho na baskytaru v pražské skupině Batiko. Z časových důvodů jsem musel pravidelného hraní v kapelách zanechat a dnes už jen velmi zřídka hraju na baskytaru a kytaru ve volném hudebním sdružení DBD Band. Čas od času také zvítězím nad ostychem a předvedu kamarádům písně, které jsem napsal či přeložil.

Aktivity v rámci iFolku: Jsem naprosto externím redaktorem - články už v podstatě nepíšu. Podílím se na průběžném hodnocení desek a kromě toho s chutí zasahuji do článků svých kolegů jakožto korektor.

Hudební oblíbenci: Líbí se mi muzika, která posluchači něco dává, ať už jde o zajímavé texty či třeba invenční aranže. Vysloveně v oblibě mám písničkáře, kvalitní bluegrass a hudbu inspirovanou lidovou tvorbou. Vyhýbám se zbytečně tvrdé muzice a hloupé hudbě na efekt.

1. Kapely, muzikanti: Je jich opravdu mnoho - například Jarek Nohavica, Karel Plíhal, Karel Kryl, Vladimir Vysockij, Bulat Okudžava, Norman Blake, Humbuk, Teagrass, Asonance, Klíč či Traband.
2. Desky: Těch je ještě mnohem víc - víceméně cokoli od uvedených interpretů.
3. Festivaly: Těžko říci, už několik let jsem na žádném nebyl, ale obecně mi vyhovují spíše malé festiválky, třeba Muzikanti na plovárně (Ústí nad Orlicí) nebo všemožná předkola, kola a konkurzy festivalů.

Další zájmy: Mým hlavním koníčkem je jednoznačně rodina. Zbude-li mi ještě nějaký čas, vyplní jej moderní americký Square Dance (tancování ve čtverylkách na nápovědu) se vším, co k němu patří. Kromě toho si rád aspoň občas něco přečtu (vybírám si zejména humoristickou literaturu a fantasy).

Reklama