iFOLK - hudební server

Informace

Autor:
Pavel Rada
Datum vydání:
7. listopad 2007
Statistika:
Čtenářů: 47865

Relevantní

Nejčtenější

Reklama

Reklama

Známkování

Jakpak se Vám článek líbil? Dejte to najevo svou známkou.

Aktuální známka je 3, hodnoceno 446x.

Já uděluji známku

Článek

Sbohem. (Nebo na shledanou?)

iFOLK (původně Internet Folk, později InternetFOLK) poprvé vyšel 20. září 1996. Bylo to na free serveru www.geocities.com a styl jeho vydávání kopíroval papírové časopisy. To znamenalo, že vycházel pravidelně jednou měsíčně a později jednou týdně.

V roce 2000 se podařilo získat možnost využívat redakční systém serveru mobil.cz Genesis2, a tak se stal iFOLK deníkem. Později přešel iFOLK na vlastní redakční systém NOL - Publík, který pro nás napsal Jan Mordae Dvořák.

Po celou dobu existence iFOLKu jsme se snažili udržovat si určitou úroveň a kvalitu. Proto jsme velký důraz kladli na výběr redaktorů, kteří tvořili základ iFOLKu. Připomeňme, že redakcí iFOLKu prošli například Josef Vančura, Lucka a David Jirků, Honza Hučín, Vašek Müller a další.

Redaktorů bohužel postupem času ubývalo a v současné době tvoří redakci kromě šéfredaktora již jen Milan Tesař, který své články publikuje současně na webu svého zaměstnavatele Radia Proglas, a Miloš Keller. Nové redaktory se získat nepodařilo a tak jsem se rozhodl, že udržovat iFOLK při životě v tomto stadiu již nemá smysl.

Poslední článek vyšel na iFOLKu 7. listopadu. Nyní bude stav iFOLKu zakonzervován a nové články již přidávány nebudou. Zůstane zachována služba Folk News (http://news.ifolk.eu). Na adrese iFOLK.cz se časem objeví rozcestník odkazující na naše další služby (Folkové novinky neboli Folk News, Rádio Folk a nově připravovaný projekt Folkař).

Není vyloučeno, že časem iFOLK obnovíme. Třeba se objeví noví redaktoři, kteří budou mít čas, chuť a elán psát.

Jménem všech, kteří se na tvorbě iFOLKu za více než 11 let podíleli, děkuji všem pravidelným i náhodným čtenářům za přízeň a podporu.

Pavel Rada - šéfredaktor iFOLKu.

Reklama

Reklama