iFOLK - hudební server

Informace

Autor:
Honza Hučín
Datum vydání:
12. červen 2006
Statistika:
Čtenářů: 3355

Relevantní

Nejčtenější

Reklama

Reklama

Známkování

Jakpak se Vám článek líbil? Dejte to najevo svou známkou.

Aktuální známka je 3.1, hodnoceno 197x.

Já uděluji známku

Článek

Vyšehraní se rozrůstá

Pavel Bobek na VyšehraníOd skromných začátků, kdy bylo nutné bojovat o diváky i o přízeň počasí, přes nadějný a dobře navštívený druhý ročník se Martina „Márty" Dimmerová, Wabi Daněk a armáda dalších spolupracovníků dostala letos ke třetímu pokusu. A program se vyšplhal zas o kousek do hvězdných výšin. Vždyť kde v Praze uslyšíte živě Karla Plíhala, Petera Lipu nebo Laca Décziho? Odpověď: na Vyšehraní.

Vypočítávat vše z programu desetidenní akce není rozumné, prohlédněte si ho na oficiálních stránkách. Ale abyste neměli pocit, že jsem vás odbyl, mám několik tipů a postřehů.

I tentokrát se začne na Letní scéně pátečním (16. 6.) benefičním koncertem za účasti souboru The Tap Tap z nedalekého Jedličkova ústavu, větším tahákem na tento večer bude ale jistě již zmíněný Karel Plíhal. Pokračuje i tradice tematických večerů - například v pondělí 19. 6. to bude etnický večer mj. s Pavlou Marianovou a sestrami Elefteriadu, ve čtvrtek 22. 6. pak tradiční Vyšehradská Porta (Daněk&Dvořáček, Cop, Hop-Trop).

Zkrátka nepřijdou ani školy a rodiče s malými dětmi. Od pondělí do pátku poběží vždy od 10 hodin dětský program - divadlo, koncert, dokonce i národopisný pořad o Řecku.

Divadelní vystoupení Nebe na zemiKromě několika plánovaných vystoupení na hradbách (což bylo na programu už v minulém roce) věnovaných klasické a lidové hudbě či divadlu pořadatelé nově využijí zrekonstruovanou budovu Purkrabství, kam umístili komornější recitály. V neděli 18. 6. tam můžete přijít na avizovaného Laca Décziho s hosty, ve středu 21. 6. si zde dají dostaveníčko trampové (Tony Linhart, Miki Ryvola a další) a o den později se s Vladimírem Mertou, Janou Lewitovou a orchestrem Šarbilach přeneseme mezi Židy - tedy aspoň v hudbě.

Vyšehraní zraje a stává se významnou konkurencí zavedeným pražským festivalům. Tak držme palce, ať si to uvědomí i počasí.

Reklama

Reklama